Recyklingowe ludki w klasie 5

Głównym celem na lekcji techniki jest opanowanie przez uczniów praktycznych metod działań technicznych poprzez realizację prostych projektów opartych na przetwarzaniu różnych materiałów przy użyciu odpowiednich narzędzi i urządzeń. Uczniowie klasy 5 wykonywali własnoręcznie „Ekologiczne Stworki”.
Prace przestrzenne wykonane były z surowców wtórnych, czyli z odpadów, które mogą być wykorzystane powtórnie. Uczniowie wykorzystywali tworzywa sztuczne np: butelki, nakrętki, słomki itp. Technika tworzenia była zupełnie dowolna. Można było ciąć, kleić, budować, łączyć ze sobą dostępne materiały w dowolny sposób. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia! Wszystkie „recyklingowe ludki” charakteryzowały się oryginalnością i pomysłowością.
Iwona Chlebek