Konkurs plastyczny „Woda – najcenniejszy skarb”

W ramach programu edukacyjnego Wód Polskich „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” oraz w związku z nadchodzącym wielkimi krokami Światowym Dniem Wody, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zorganizował dla szkół podstawowych konkurs plastyczny pn. „Woda – najcenniejszy skarb”.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy zgodnej z tytułem konkursu, z zastosowaniem dowolnej techniki na kartce papieru. Można było w niej uwzględnić proponowane zagadnienia, takie jak: rola wody w przyrodzie; sposoby pozyskiwania wody; wykorzystanie wody w przemyśle i rolnictwie; sposoby na oszczędzanie wody w gospodarstwie domowym. Celem konkursu było przyswojenie i przybliżenie wiadomości na temat znaczenia wody w życiu człowieka, podniesienie świadomości o roli wody w przyrodzie oraz rozwijanie wyobraźni twórczej uczestników poprzez ekspresję plastyczną.

Jury oceniało prace konkursowe szkół podstawowych z województw dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego oraz opolskiego pod kątem oryginalności, pomysłowości, techniki wykonania i twórczego podejścia do przedmiotu konkursu.

Dziękuję wszystkim Uczniom biorącym udział w konkursie.

Niezmiernie miło jest mi poinformować, że Damian Mikuła – uczeń Naszej Szkoły zdobył II miejsce za wykonanie pracy pt. „Woda cenny skarb”.

Damianie, wielkie GRATULACJE! Czekamy na kolejne osiągnięcia plastyczne! :)

Martyna Siemaszko