Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. Data ta została ustanowiona w 2008 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, aby podkreślić konieczność pomocy oraz poprawy jakości życia dzieci i osób dorosłych z autyzmem tak, aby mogli prowadzić pełnowartościowe życie. Od tego czasu organizacje zajmujące się autyzmem na całym świecie współpracują w szerzeniu wiedzy w tym zakresie. Jedną z takich inicjatyw jest „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”. Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku powyższy dzień przypadł w weekend obchodziliśmy go 3 kwietnia. Tego dnia w szkole uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko, a także wykonali niebieskie motyle. Dziękujemy za udział w akcji.

Katarzyna Krzyżak