Wizyta kl. 1b w Urzędzie Miejskim w Sulechowie

23 maja kl.1 b odwiedziła Urząd Miejski w Sulechowie. Pierwszaki po zajęciu miejsc na wygodnych krzesłach z wielką uwagą i zainteresowaniem rozglądały się po pięknym gabinecie, gdzie odbyło się spotkanie z Panem Burmistrzem Wojciechem Sołtysem. Pan Burmistrz opowiedział na czym polega jego praca, jakie ma obowiązki. Dzieci także poruszyły sporo tematów: czym się interesuje Pan Burmistrz, czy lubi swoją pracę, czy to trudna praca. Pytań padło wiele, a Pan Burmistrz wyczerpująco, czasami z uśmiechem odpowiedział na nie wszystkie. Spotkanie przebiegło w miłej i bardzo sympatycznej atmosferze. Uczniowie również dotarli na najwyższy punkt Urzędu – na wieżę widokową, skąd obserwowali nasze miasto z góry. Odwiedzili również Urząd Stanu Cywilnego, gdzie Pani Monika w bardzo przystępny i obrazowy sposób opowiedziała im o swojej pracy. Jakie było zaskoczenie dzieci, kiedy dowiedziały się, że i one są zapisane w księgach, które znajdują się w archiwum. Uczniowie podziękowali własnoręcznie wykonanym upominkiem i z wielkim zadowoleniem, pełni wrażeń wrócili do swojej szkoły.