Dzień Pustej klasy

Ten dzień mógłby mieć różne nazwy: Dzień Inspirujących Spacerów, Dzień Odpoczynku na Łące, Dzień Parkowych Zabaw – wszystko zależy od tego, jaki pomysł na jego spędzenie znajdą nauczyciele i ich uczniowie. Nosi jednak inną nazwę: to Dzień Pustej Klasy. Obchodzimy go rokrocznie i jest wyjątkowym, międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu. Organizatorem Dnia Pustej Klasy jest Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. Stowarzyszenie od 25 lat zajmuje się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, przyrodniczą, globalną i obywatelską.

I w tym roku nasza szkoła dołączyła do Dnia Pustej Klasy. Klasy 1-3 wzięły udział w co rocznym pikniku połączonym z zabawami sportowymi. Dzień Pustej Klasy był ukoronowaniem wszystkich wcześniejszych wypraw w przyrodę. Natura ma same zalety: jest otwarta 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.