Projekt "Ekopracownia" - akcja sprzątania terenów wokół szkoły oraz jej okolicach

W naszej szkole ramach realizacji projektu "Ekopracownia" przeprowadziliśmy działania związane z ochroną przyrody. Jednym z zadań programu jest wykorzystywanie specjalnie zaprojektowanych pracowni ekologicznych, w których uczniowie mogą zdobywać wiedzę i umiejętności z zakresu środowiska. W tych pracowniach odbywają się zajęcia praktyczne, warsztaty, prelekcje i projekty związane z tematyką przyrodniczą. Pierwszym działaniem w ramach projektu było zorganizowanie przez uczniów klas siódmych wraz z wychowawcami akcji sprzątania terenów wokół szkoły oraz jej okolicach. Podczas tych działań uczniowie dowiedzieli się, jakie są skutki zanieczyszczenia środowiska i jakie działania można podjąć, aby je ograniczyć. Jest to doskonały przykład inicjatywy, która łączy edukację ekologiczną z praktycznym działaniem. Dzięki niemu młodzi ludzie zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne do ochrony naszej planety oraz inspirują innych do podjęcia działań na rzecz środowiska. To inwestycja w przyszłość, która ma ogromny wpływ na naszą planetę i społeczeństwo jako całość.

Zadanie realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego wsparcia Edukacji Ekologicznej.