Wycieczka do Nadleśnictwa w Klępsku - klasa 2b i 3b

WYCIECZKA KL.2B I 3B DO NADLEŚNICTWA SULECHÓW

Dnia 4 października 2023r. uczniowie klasy II b i klasy III b wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Sulechów w Klępsku. Tego dnia, lekcje zamiast w szkolnych ławkach miały miejsce na świeżym powietrzu. Z leśniczym Panią Anną Godlewską i jej podopiecznymi wyruszyliśmy do lasu w poszukiwaniu nowych doświadczeń.

Przeprowadzili nas przez ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą ,,Szlakiem Wiewiórki’’. Opowiedzieli wiele ciekawostek, które kryje w sobie las. Dowiedzieliśmy się m. in. jak rozpoznać gatunki drzew, w jaki sposób dokarmia się zwierzęta leśne zimą, które grzyby są jadalne, dlaczego nie wolno niszczyć muchomorów.

Na koniec było ognisko i pyszne kiełbaski. Była to dla nas żywa lekcja przyrody w relaksującym otoczeniu, która pozwoliła nam na bezpośredni kontakt z naturą. Na długo wizyta w lesie pozostanie w naszej pamięci. Będzie co wspominać.

Pragniemy serdecznie podziękować Pani Annie Godlewskiej z Nadleśnictwa Sulechów za gościnność i zaszczepienie w nas miłości do lasu oraz za wręczone nam upominki 😊