Wirtualny Festiwal "Iskry Niepodległej"

Aż 285 drużyn wzięło w piątek (10 listopada) udział w Wirtualnym Festiwalu "Iskier Niepodległej" organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, przy współpracy z Biurem „Niepodległa”. Wśród nich była reprezentacja naszej szkoły złożona z uczniów klas piątej, szóstych i siódmej. Na specjalnej platformie ukazywały się co dwadzieścia minut zadania, które należało zbiorowo rozwiązać i odesłać. Drużyny musiały wykazać się wiedzą o Polakach, którzy zmieni(a)li świat. Mimo to Festiwal nie był zwyczajowym turniejem wiedzy, lecz okazją do wspólnej zabawy – pracy twórczej, ćwiczenia umiejętności szybkiego wyszukiwania, weryfikowania i przetwarzania informacji, rozwijania kompetencji działania w grupie. Zdecydowanie był to niebanalny sposób na świętowanie Narodowego Święta Niepodległości.