O matmo! Wystawa Centrum Nauki Kopernik w naszej szkole

Cała społeczność naszej szkoły oraz zaproszeni uczniowie z SP1 i SP3 przetestowali wystawę "O matmo!" z Centrum Nauki Kopernik.

Przez dwa dni uczniowie mogli się przekonać, jak piękne formy potrafią przyjąć matematyczne reguły i jak zaskakująca bywa obecność matematyki w otaczającym nas świecie. Za sprawą nowoczesnych, efektownych i interaktywnych eksponatów sprawdzili, na czym polega spacer z funkcją, czy istnieje idealna asymetria oraz co wspólnego mają sznurkografy ze współczesnymi wyszukiwarkami internetowymi.

Wystawa „O matmo!”, została zaprojektowana i zrealizowana przez interdyscyplinarny zespół specjalistów z Centrum Nauki Kopernik. Tworzyli ją matematycy, fizycy, projektanci, inżynierowie, konstruktorzy, elektronicy i laboranci, stolarze i tokarze. Wszyscy pracowali nad tym, by pokazać, że matematyka to nie tylko liczby, ale także fascynująca przygoda, która potrafi zachwycać, zaciekawiać, bawić i wciągać.

Wystawo "O matmo" dziękujemy, że do nas przybyłaś!