Mikołajkowy turniej w sulechowskiej Dwójce

06 grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Wiedzowo - Sportowy „Znam moje miasto – Sulechów”. W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas VI sulechowskich szkół podstawowych. Uczestników imprezy i zaproszonych gości powitała wicedyrektor szkoły pani Agnieszka Hunczak – Kielarska, zapraszając do wspólnej zabawy.

Reprezentanci szkół musieli zmierzyć się z konkurencjami sportowymi oraz pytaniami sprawdzającymi wiedzę o historii, topografii, administracji, gospodarce, turystyce i kulturze Sulechowa. Zadania nie były łatwe. Szóstoklasiści musieli między innym i rozpoznać obiekty przedstawione na starych fotografiach i wskazać, co dziś się tam znajduje. Tworzyli hasła reklamujące nasze miasto, układali rozsypanki obrazkowe zabytków Sulechowa, podając informacje na ich temat.

Zmagania uczestników oceniało jury pod przewodnictwem Kierownik Wydziału Współpracy i Promocji Gminy pani Marzeny Arendt – Wilczyńskiej. Po podliczeniu punktów uzyskanych za konkurs wiedzowy i konkurencje sportowe ogłoszono wyniki. Zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulechowie, drugie miejsce zajęli szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3, trzecia lokata przypadła drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 1. Każda szkoła otrzymała puchar, pamiątkowe dyplomy, upominki z logo naszego miasta, nie zabrakło też słodyczy. Miejsce zajęte przez uczniów nie było jednak najważniejsze, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.

Danuta Dąbrowska- Mik
Agata Erdmańska