Konkurs dla uczniów klas 4–8 szkół podstawowych - Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

Pitagoras, twórca twierdzenia o trójkątach prostokątnych, Fibonacci, odkrywca ciągu liczb, który znajdziesz nawet w kalafiorze, Euler, autor stałej matematycznej, a może… zupełnie ktoś inny.

Stwórz portret słynnego matematyka i sięgnij po nagrody!

Fragment regulaminu:
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez ucznia portretu dowolnego uczonego, znanego powszechnie z tego, iż w czasie swojego życia zajmował się matematyką (choć matematyka nie musiała być wyłączną domeną jego zainteresowań).

Prace konkursowe uczniów:
  • powinny być przygotowane w formacie nie większym niż A3,
  • mogą być przygotowane dowolną techniką plastyczną,
  • na pierwszej stronie powinny być zapisane imię i nazwisko portretowanego uczonego
    wraz
    z informacją o latach, w których żył,
  • należy podpisać (na drugiej stronie):
  1. imieniem i nazwiskiem Autora,
  2. imieniem i nazwiskiem nauczyciela-opiekuna oraz