Diecezjalny Konkurs Wiedzy Bibilijnej

W naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy Biblijnej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. To już VI Edycja tego konkursu. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w dwóch kategoriach:
Biblista Junior, klasy V, VI - dnia 18.01.2023 r.
Młody Biblista, klasy VII - dnia 19.01.2023 r.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań uczniów wiedzą biblijną, zachęcenie do pogłębienia znajomości Pisma Świętego i uczynienia z Niego Księgi Życia. Ważnym aspektem jest również propagowanie wartości moralno-etycznych zawartych w Biblii, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i poszerzania wiedzy biblijnej. Istotne jest także stworzenie możliwości współzawodnictwa oraz rozwijania swoich uzdolnień, promocja najzdolniejszych i najbardziej pracowitych.
Laureatami etapu szkolnego, którzy dostali się do etapu diecezjalnego w kategorii Młody Biblista są Emilia Szczurek, Kinga Pszonka, Wiktoria Kawalka z klasy 7a. Laureatami w kategorii Biblista Junior zostali Katarzyna Szyputa z 5b, Adam Przewłocki i Aleksandra Sadło z 6a. Pozostałym uczestnikom konkursu dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki w następnym etapie. Powodzenia!