Konkurs Anielski

W naszej szkole w styczniu odbył się Konkurs Anielski.
Tematyka prac była związana z aniołami, z ich działalnością w życiu człowieka oraz z różnymi zadaniami jakie mają do spełnienia. Prace mogły być potraktowane bardziej subiektywnie, dotyczyć osobistych skojarzeń i refleksji wywołanych określeniem Mój Anioł. W obecnym czasie, zachęciliśmy do zwrócenie uwagi na właściwe postawy społeczne i obywatelskie każdego człowieka, za otaczający świat, a także ukazania wysoce moralnych postaw godnych naśladowania.
Twórczość artystyczna naszych uczniów była odzwierciedleniem ich wrażliwości na dobro i piękno otaczającego świata. Celem konkursu było wychowanie przez sztukę do wrażliwości na prawdę i dobro, inspirowanie do kreatywności i własnej pracy twórczej, rozwijanie wrażliwości i poczucia piękna, rozwijanie fantazji i wyczucia teologicznego. Wszystkie prace były piękne, jury musiała wybrać najlepsze, co było bardzo trudne.

Zwycięzcy w kategorii I-III:

• I miejsce Wojciech Duszyński 1c

• II miejsce Tymoteusz Wikiera 2a
  • III miejsce Pola Szustak 2a

Zwycięzcy w kategorii IV-VII:

• I miejsce Kira Bobruienko 6a

• II miejsce Zuzanna Zjawin 5a

• III miejsce ex aequo Aleksander Szustak 5b oraz Wojciech Miłek 5b

Organizatorki dziękują za udział w konkursie.
Anna Ciuńczyk oraz Mariola Grefling.