Wizyta w sali Ognik

W dniu 07.03.2024r. uczniowie klasy 2b odwiedzili salę edukacyjną “Ognik” w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. Celem spotkania było przybliżenie uczniom specyfiki pracy straży pożarnej oraz zasad bezpiecznego zachowania się podczas zagrożenia pożarowego w domu, w szkole i w miejscu publicznym. Strażacy zaprezentowali dzieciom wyposażenie, a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych.

Uczniowie przez chwilę mogli wcielić się w rolę strażaka zakładając hełmy oraz kurtki strażackie. Wzięli również udział w akcji ewakuacyjnej z zadymionego pomieszczenia. Podczas spotkania dzieci uzyskały cenną wiedzę dotyczącą niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy straży pożarnej i przede wszystkim poznali zasady bezpiecznych zachowań podczas zagrożenia. Serdecznie dziękujemy pożarnikom z zielonogórskiej jednostki za spotkanie oraz umożliwienie naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka.