Program „Ekopracownia” - zmiany kulturowe w krajobrazie miasta Sulechów

W ramach programu Ekopracownia, uczniowie klas 4a i 4b odbyli niezwykłą lekcję, która przyniosła nie tylko wiedzę o zmianach kulturowych w krajobrazie miasta, ale również zaangażowanie społeczności lokalnej. Spotkanie to nie tylko pokazało, jak szybko ewoluują nasze miasta, ale również jak młodzi ludzie mogą działać, aby zachować i pielęgnować dziedzictwo kulturowe swojej okolicy.

Prezentacje o zmianach kulturowych w krajobrazie miasta Sulechowa stanowiły główną część lekcji. Uczniowie zanurzyli się w historię swojego miasta zgłębiając zmiany architektoniczne, społeczne i kulturowe, jakie zachodziły na przestrzeni lat.

Od starych rycin po współczesne fotografie ukazywały jak miejsce, w którym żyją ewoluowało wraz z upływem czasu. Jednak prawdziwym punktem kulminacyjnym było zaangażowanie uczniów
w pokazywanie i omówienie zmian we własnej okolicy. To, co wyłoniło się z tych działań było nie tylko zbiorem zdjęć, ale także świadectwem zaangażowania społecznego i troski o dziedzictwo kulturowe.

Zadanie realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego wsparcia Edukacji Ekologicznej, wartość zadania 57 700,00 zł, z czego wysokość dotacji z NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Zielonej Górze wynosi 50 000,00 zł