Program „Ekopracownia” - tajniki ochrony przyrody w Polsce

W ramach projektu Ekopracownia, uczniowie klas czwartych mieli wyjątkową okazję zgłębić tajniki ochrony przyrody w Polsce. Ta interaktywna lekcja nie tylko poszerzyła wiedzę dzieci na temat różnych form ochrony przyrody, ale również zaangażowała je w praktyczne działania mające na celu zachowanie i szacunek dla obszarów chronionych. Uczniowie mieli za zadanie zgłębić wiedzę na temat wybranego obszaru chronionego, włączając w to jego unikalne cechy, znaczenie dla zachowania różnorodności biologicznej oraz wyzwania związane z jego ochroną. Z entuzjazmem i zaangażowaniem dzieci dzieliły się swoimi odkryciami z resztą klasy. Każda grupa opowiadała o charakterystycznych cechach swojego obszaru chronionego, pokazując zdjęcia i opisując unikalne gatunki roślin i zwierząt, które można tam spotkać. Po prezentacjach nastąpiła burza mózgów, podczas której wszyscy uczniowie mieli okazję podzielić się pomysłami i refleksjami na temat tego, jak mogą sami przyczynić się do ochrony przyrody. Wspólne dyskusje skłoniły dzieci do refleksji nad swoimi codziennymi nawykami i zachęciły je do podejmowania działań na rzecz środowiska naturalnego. Lekcja nie tylko dostarczyła dzieciom wiedzy na temat ochrony przyrody w Polsce, ale również pobudziła je do działania. Dzięki projektowi Ekopracownia, klasy czwarte mają okazję stać się aktywnymi uczestnikami w ochronie środowiska naturalnego, co pozwoli im wnieść znaczący wkład w zachowanie dziedzictwa przyrodniczego naszego kraju.

Zadanie realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego wsparcia Edukacji Ekologicznej, wartość zadania 57 700,00 zł, z czego wysokość dotacji z NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Zielonej Górze wynosi 50 000,00 zł