Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku.
Corocznym celem akcji jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat autyzmu, a także zwrócenie uwagi na potrzebę empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Ponadto kampania przyczynia się do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Symbolem autyzmu jest kolor niebieski, motyl czy puzzle.

Nasi uczniowie oraz nauczyciele również włączyli się w akcję uczestnicząc w zajęciach o powyższej tematyce, a także ubierając się na niebiesko.

Dziękujemy Wam zaangażowanie!
Katarzyna Krzyżak, Marta Mucha