Setna lekcja matematyki w klasie 5b

Klasa 5b świętowała setną lekcję matematyki. Na ten dzień czekali wszyscy uczniowie tej klasy. Podczas zajęć każdy mógł zagrać w planszówkę, ułożyć puzzle, tangramy, budować lub tworzyć ciekawe konstrukcje.

Były to zajęcia pełne śmiechu, ekscytacji i dobrej zabawy.

Gry to z jednej strony najwdzięczniejszy, a z drugiej - wcale nie taki oczywisty element lekcji matematyki. Ważny jest nie tylko ich rodzaj, ale także moment i sposób wprowadzenia czy podział na drużyny.

Zalet gier edukacyjnych (tu matematycznych) jest wiele: wyzwalają większą aktywność uczniów, motywują do samodzielnego myślenia, rozwijają wyobraźnię, uczą współpracy w grupie i odpowiedzialności za własną pracę, systematyzują posiadaną wiedzę i eliminują zbędne wiadomości, wzbogacają uczniów o nowe doświadczenia, częściowo eliminują stres lekcyjny co zwiększa percepcję uczniów, pomagają nauczycielowi sprawdzić, w mniej stresujący sposób, poziom wiedzy uczniów, bawiąc uczą.