Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Jest to czas do głębszej refleksji nad stanem naszego środowiska. Mamy chwilę czasu by zastanowić się w jaki sposób możemy przyczynić się do polepszenia sytuacji naszej planety. Z pomocą, jak i wielu innych przypadkach przychodzą nam książki. Zapraszamy uczniów do wypożyczenia książek przeznaczonych na ten szczególny dzień. Polecamy książki o ochronie środowiska, recyklingu np. ,,Awantura w śmietniku" , to książka z ciekawymi ilustracjami wytłumaczy powody segregowania odpadów, ,,Jak być Eko? ", czyli wiersze o ekologii, ,, Ocieplenie klimatu", ,, Po co nam bioróżnorodność?", ,, Co robić z tą górą śmieci ? ", ,,Plastik- fantastik" i wiele innych ciekawych pozycji. Serdecznie zapraszamy!

Mariola Grefling