Program „Ekopracownia” - Dzień Ziemi

W ramach realizacji projektu Ekopracownia postanowiliśmy uczcić Dzień Ziemi w wyjątkowy sposób. Wspólnie z uczniami zorganizowaliśmy w naszej szkole konkurs na wykonanie makiet odnawialnych źródeł energii.
Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia, to okazja do refleksji nad stanem naszej planety oraz do podjęcia konkretnych działań na rzecz jej ochrony. W tym roku Ekopracownia postanowiła wykorzystać tę datę, aby zachęcić młodych ludzi do kreatywnego zaangażowania się w tematykę energii odnawialnej.
Celem konkursu było nie tylko zachęcenie do zdobywania wiedzy na temat alternatywnych źródeł energii, ale także pobudzenie wyobraźni i umiejętności manualnych uczestników.
Uczniowie mieli za zadanie stworzyć makietę jednego z odnawialnych źródeł energii, takich jak: elektrownia wiatrowa, elektrownia słoneczna, elektrownia wodna czy też farmy słoneczne czy wiatrowe.
Konkurs na makiety odnawialnych źródeł energii stanowił doskonały przykład tego, jak poprzez edukację i aktywne działania można skutecznie promować świadomość ekologiczną
i zrównoważony rozwój.

Zadanie realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego wsparcia Edukacji Ekologicznej, wartość zadania 57 700,00 zł, z czego wysokość dotacji z NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Zielonej Górze wynosi 50 000,00 zł