Kubusiowi Przyjaciele Natury

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęcony tematyce ekologicznej. W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji programu, którego celem jest zachęcenie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, przyswajanie nowych wiadomości z zakresu ochrony środowiska, kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania się oraz aktywnego spędzania czasu.

Na zajęciach uczniowie klas 1- 3 zostali zapoznani z pojęciem ekoempatii. Dowiedzieli się jak ogromną rolę pełnią w przyrodzie najmniejsze zwierzątka. Systematyczne ćwiczenia gimnastyczne, częste spacery i wycieczki po okolicy przyczyniły się do polepszania sprawności fizycznej. Uczniowie uczyli się doceniać rolę warzyw i owoców w codziennej diecie. Samodzielnie przygotowywali zdrowe kanapki, owocowe szaszłyki, surówki, sałatki oraz założyli zielony ogródek w Sali. Dzieci przyswajały zasady dbania o środowisko i otaczający świat. Dowiedziały się jak dbać o powietrze, wodę , segregację śmieci. Podczas zajęć uczniowie doskonale się bawili. Po przeprowadzeniu programu szkoła nabyła prawo do posługiwania się certyfikatem „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.