Wycieczka klasy 4B w ramach projektu “Graj z Nami w Zielone”

W ramach ekologicznego projektu “Graj z Nami w Zielone”, uczniowie klasy 4B mieli okazję uczestniczyć w niezwykle edukacyjnej wycieczce. Dzień pełen zielonych inicjatyw rozpoczął się od uczestnictwa w pogadance na temat pszczół, gdzie lokalny pszczelarz podzielił się swoją wiedzą i pasją. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne dla naszego ekosystemu są te pracowite owady i jakie zagrożenia niosą współczesne praktyki rolnicze. Następnie mieliśmy okazję do rozmowy z panią biolog, która przybliżyła uczniom świat owadów. Zajęcia te uświadomiły, jak różnorodny i fascynujący jest świat owadów oraz jak ważną rolę pełnią w naszym ekosystemie. Na koniec naszego wyjazdu skorzystaliśmy z dawki wiedzy dotyczącej technologii przyjaznej środowisku, zdobywając informacje o panelach fotowoltaicznych. To interaktywne doświadczenie pozwoliło uczniom zrozumieć, jak energia słoneczna jest przekształcana w elektryczność i jak każdy z nas może przyczynić się do redukcji emisji CO2.

Podsumowując, wycieczka klasy 4B była nie tylko okazją do nauki przez zabawę, ale także momentem, w którym uczniowie mogli zrozumieć, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Projekt “Graj z Nami w Zielone” pokazał, że każdy, nawet najmniejszy krok w kierunku ekologii, ma ogromne znaczenie dla przyszłości nas wszystkich.