KONKURS DLA KLAS I-III W RAMACH EKOPRACOWNI PT. ,,COŚ Z NICZEGO”

Dnia 28 maja 2024r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-ekologiczny
pt. ,,COŚ Z NICZEGO- CZYLI POMYSŁ NA PONOWNE WYKORZYSTANIE
SUROWCÓW WTÓRNYCH". Uczniowie mieli za zadanie wykonać zabawkę lub inny przedmiot codziennego użytku z surowców wtórnych, z możliwością wykorzystania niewielkiej ilości materiałów naturalnych. Celem konkursu było: pogłębienie wiedzy dzieci n/t zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, ukazanie możliwości kreatywnego, powtórnego zastosowania odpadów, aktywizowanie dzieci i ich rodzin we wspólną zabawę ze sztuką, rozbudzanie wyobraźni i fantazji oraz rozwijanie zdolności manualnych uczniów.
Miło nam ogłosić, iż zwycięzcą I miejsca została uczennica kl. Ib – Zofia Koza. GRATULACJE!

Zadanie realizowane w projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego wsparcia Edukacji Ekologicznej, wartość zadania 57 700,00 zł, z czego wysokość dotacji z NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Zielonej Górze wynosi 50 000,00 zł