Wycieczka do Gniezna i Biskupina klasy 2b i 3b

4 czerwca klasa 2b i 3b udały się na wycieczkę, która pozwoliła im cofnąć się w czasie o setki, a nawet tysiące lat. Uczniowie zwiedzili Osadę Prasłowiańską w Biskupinie – uważaną przez wielu za najlepszy w Europie Środkowej rezerwat archeologiczny, gdzie dowiedzieli się, jak wyglądało życie pierwszych osadników na ziemiach polskich. Klasy odwiedziły również pierwszą stolicę naszego kraju i miasto świętego Wojciecha – Gniezno. Tam zwiedzili Katedrę Gnieźnieńską z grobem św. Wojciecha, patrona Polski i zobaczyli arcydzieło sztuki odlewniczej ze scenami z życia św. Wojciecha – słynne Drzwi Gnieźnieńskie. Ponadto zobaczyli pomnik Bolesława Chrobrego. Oprócz zwiedzania nie zabrakło także atrakcji, które umiliły dzieciom czas m.in. przejazd kolejką wąskotorową z miejscowości Gąsawa do Biskupina i pyszne lody. Ta jednodniowa wycieczka w te rejony okazała się świetną zabawą i niesłychanie ciekawą lekcją historii w jednym.