Rok szkolny 2006/2007

Biwak SZKC w Lubrzy

W dniach 08 - 10 czerwca uczniowie SZKC wspólnie ze Służbą Liturgiczną Ołtarza pod kierunkiem ks. Dariusza Kamińskiego wyjechała na biwak wypoczynkowo - formacyjny do Lubrzy. Program wyjazdu obejmował wypoczynek nad jeziorem, spływ kajakowy, ognisko, codzienny udział w spotkaniach modlitewnych oraz Mszy Świętej.

Zobacz galerię

Kto potrzebuje mego serca, moich dłoni

Od 16 maja za zgodą Dyrektora SP ZOZ mgr Beaty Kucuń objęła opieką pacjentów Oddziału Rehabilitacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy 16.00 - 17.30. Wolontariusze pomagają chorym wyjść na spacer, robią drobne zakupy oraz usługują im przy kolacji.

W dniu 30 maja o godz 16.30 został przedstawiony montaż słowno - muzyczny poświęcony poezji patrona szkoły Jana Pawła II. Wieczór skłonił wielu pacjentów do refleksji nad własnym życiem oraz przybliżył postać Sługi Bożego ukochanego Jana Pawła II. Na koniec wolontariusze wraz z pacjentami i personelem Oddziału odśpiewali Barkę.

Zobacz galerię

W ramach projektu Potrzeba przyczyną rozwoju z grona SZKC wyłoniła się grupa wolontariuszy: Kto potrzebuje mego serca, moich dłoni.

W dniu 03 kwietnia uczniowie SZKC zaangażowali się w akcję rozniesienia paczek wraz z życzeniami wielkanocnymi dla ludzi chorych objętych opieką duszpasterzy naszej parafii.

02 kwietnia w drugą rocznice przejścia do Domu Ojca Sługi Bożego Jana Pawła II w kościele parafialnym uczniowie SZKC przedstawili montaż słowno muzyczny: Ostatnie rekolekcje z Janem Pawłem II w oparciu o poezję Andrzeja Wiśniowieckiego, poprzez którą poeta oddał hołd Bogu za tak Wielkiego Polaka

Prezentacja Pobierz

W dniu 23 marca uczniowie przygotowali i poprowadzili w kościele parafialnym Drogę Krzyżową dla młodzieży na tle prezentacji multimedialnej

Prezentacja Pobierz

Działalność ewangelizacyjna SZKC

W ramach działalności ewangelizacyjnej w Środę Popielcową uczniowie przedstawili dla uczniów naszej szkoły pantomimę: Jezus Chrystus Światłość świata , której głównym przesłaniem jest ukazanie kuszenia człowieka przez szatana, odwrócenie się człowieka od Boga oraz miłosierna miłość Jezusa do człowieka grzesznego oraz ostateczne zwycięstwo Chrystusa nad szatanem

Zobacz galerię

W dniu 14 lutego 2007 r uczniowie SZKC przygotowali i przeprowadzili walentynkowy kiermasz szkolny sprzedaży ciasta.

W akcji udział wzięły uczennice klasy III b:

1. Magdalena Golomska

2. Klaudia Wilk

3. Klaudia Osocka.

Uzyskany dochód zasilił fundusz SZKC

Uczniowie SZKC zaangażowali się w akcję Wigilijne dzieło pomocy dzieciom i rozprowadzali na terenie szkoły świece Caritas na stół wigilijny.

Ogółem świec: - 20 dużych x10 zł

- 40 małych x5 zł

Cały dochód z akcji został odesłany do Parafialnego Zespołu Caritas przy par. p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie W dniu 19 grudnia 2006 r uczniowie SZKC w ramach współpracy z PZC roznosili paczki wraz z życzeniami bożonarodzeniowymi dla ludzi chorych objętych opieką duszpasterską parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego .

Z okazji Św. Mikołaja w dniu 12 grudnia 2006 r 26 uczniów SZKC pojechało do Teatru Nowego w Poznaniu na sztukę Romeo i Julia. Spektakl teatralny był sponsorowany z Parafialnego Zespołu Caritas w nagrodę za pomoc w pracy zespołu w parafii.

Kiermasz bożonarodzeniowy

W dniu 6 grudnia uczniowie SZKC przygotowali kiermasz sprzedaży wypieczonego przez nauczycieli i siebie ciasta, którego dochód przeznaczono na fundusz SZKC. Ciasto upiekli:

- Agnieszka Szkielniuk - kl Ia

- Sebastian Borkowski - kl I a

- Mgr Halina Dembowska

- Mgr Elżbieta Nowacka

Zobacz galerię

W dniu 14 listopada 2006b r uczniowie SZKC przygotowali kiermasz bożonarodzeniowy, na którym sprzedawano własnoręcznie przygotowane kartki bożonarodzeniowe.

W kiermaszu dział wzięli uczniowie:

- klas pierwszych: Urszula Szkielniuk kl Ia

- klas drugich: Tomasz Kramarek, Maria Kowalska i Sandra Kandefer - kl IIe

- klas trzecich: Tomasz Bienias, Maciej Guster - kl IIIb

Kiermasz przeprowadzono podczas zebrania z Rodzicami oraz w parafii p.w. w Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie

Dochód z kiermaszu zasilił budżet SZKC