Rok szkolny 2007/2008

WIGILIA

W dniu 20 grudnia odbyła się po raz pierwszy Wigilia SZKC. Swoja obecnością wolontariuszy Koła zaszczycili: opiekun duchowny wolontariuszy ks. mgr Dariusz Kamiński, Pan Mateusz Kurowski oraz nauczyciele wolontariusze pracujący w SZKC mgr Anna Kujawa i mgr Agata Radkiewicz. Wigilia rozpoczęła się modlitwą, czytaniem Ewangelii oraz śpiewem kolęd. Przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze.

MIKOŁAJKI

W dniu 06 grudnia odbyły się w Gimnazjum Mikołajki, podczas których wolontariusze przygotowali kiermasz, na którym sprzedawali świece Caritas na stół wigilijny, upieczone przez siebie ciasto oraz ręcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe. Dochód z kiermaszu zasilił budżet SzKC

Kiermasz poprowadzili: Marika Lozia, Katarzyna Piątek, Aneta Barłóg, Adrianna Twardygrosz, Łukasz Kramski, Roch Barski oraz Łukasz Świderski.

LEGITYMACJE SZKC

Na zakończenie Rekolekcji szkolnych w dniu 05 grudnia opiekun duchowy Szkolnego Koła Caritas ks. Dariusz Kamiński wręczył legitymacje SZKC nowym członkom.

POGODNA JESIEŃ

Grupa wolontariuszy uczestniczy w zajęciach Pogodnej jesieni, organizowanych w parafii p.w. Podwyzszenia Krzyża Świętego dla osób będących na emeryturze.

Wolontariusze pomagają przygotować poczęstunek dla uczestników spotkania. W skład wolontariuszy wchodzą: Anna Michura, Maria Kowalska, Sandra Kandefer oraz Tomasz Kramarek

ANIOŁKOWO

Grupa wolontariuszy pomaga dzieciom w odrabianiu lekcji w Aniołkowie - świetlicy przy parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego.

W skład wolontariuszy pracujących w Aniołkowie wchodzą: Karolina Kowalczyk, Justyna Lewandowska, Jan Kramarek, Marika Lozia, Małgorzata Stelmaszczyk, Marietta Stachuła, Alicja Przybyła, Katarzyna Piątek i Róża Adamska

STYPENDIA BISKUPIE

26 listopada grupa artystyczna SZKC przedstawiła Tryptyk rzymski Jana Pawła II na uroczystości wręczenia Stypendiów im. Biskupa Adama Dyczkowskiego w auli Liceum ogólnokształcącego w Sulechowie.

W Tryptyku udział wzięli:

• Recytacja wierszy: Dorota Sandomierz, Paulina Sandomier, Iga Momot, Daniel Stachuła
  • Prowadzenie: Iga Momot i Jakub Bajda
  • Śpiew: Marta Ceremuga.