Rok szkolny 2008/2009

POGODNA JESIEŃ

Grupa wolontariuszy uczestniczy w zajęciach Pogodnej jesieni, organizowanych w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego dla osób będących na emeryturze. Wolontariusze pomagają przygotować poczęstunek dla uczestników spotkania.

Zajęcia odbywały się dwa razy w miesiącu w godzinach 16.00 – 17.30

Dyżury wolontariuszy:

I i III tydzień: Patrycja Jasiewicz, Agnieszka Brychcy

II i IV tydzień : Justyna Pustkowiak, Dorota Lulczyk, Katarzyna Wojnar

ANIOŁKOWO

Uczniowie SZKC zaangażowali się w pracy wolontariatu na rzecz dzieci objętych pomocą Świetlicy przy parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego: Aniołkowo.

Zadaniem wolontariuszy jest pomoc dzieciom w odrabianiu lekcji oraz zabawy dydaktyczne z nimi. Zajęcia odbywały ię w godzinach 14:00 - 16.00 od poniedziałku do piątku.

Dyżury:

Poniedziałek:  Katarzyna Piątek, Małgorzata Stelmaszczyk

Środa: Agnieszka Światły, Marika Lozia

Czwartek: Małgorzata Kociemba, Aleksandra Domagała, Karolina Pieniążek

Piątek: Damian Bujalski, Marta Śliwka

REHABILITACJA

Wolontariusze SZKC objęli swą opieką pacjentów Oddziału Rehabilitacji SP ZOZ w Sulechowie. Głównym celem ich pracy jest robienie zakupów dla pacjentów oraz  pomoc przy kolacji .

Poniedziałek: Edyta Kędzierzyńska, Róża Adamska, Marcela Szafrańska

Wtorek: Michał Kowalski, Bożydar Brodzikowski, Piotr Kozak, Mateusz Pobol

Środa: Alina Kaczmarek, Tomczak Alicja

Czwartek: Emil Kwieciński, Katarzyna Wojnar, Dorota Lulczyk

Piątek: I grupa  Aleksandra Czerwony, Karolina Maj,

Ismena Kozłowska, Pamela Heppel, Karolina Knop

II grupa : Dominika Markowska, , Karolina Górczewska,

Parafialny Zespół Caritas

Szkolne Koło Caritas podejmuje współpracę z PZC przy parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie. Zadaniem wolontariuszy jest roznoszenie paczek z życzeniami świątecznymi dla ludzi chorych, objętych opieką duszpasterską.

MIKOŁAJKI

W dniu 06 grudnia odbyły się w Gimnazjum Mikołajki, podczas których wolontariusze przygotowali kiermasz, na którym sprzedawali świece Caritas na stół wigilijny, upieczone przez siebie ciasto oraz ręcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe. Dochód z kiermaszu zasilił budżet SzKC

Ciasto upiekli: Marcela Szafrańska, Bożydar Brodzikowski, Marta Śliwka, Agnieszka Światły.

Kiermasz prowadzili: Karolina Pieniążek, Aleksandra Domagała, Małgorzata Stelmaszczyk, Marika Lozia, Katarzyna Piątek, Paula Zawadzka, Michał Kowalski, Agnieszka Światły.