I Ty możesz zostać wolontariuszem

Na początku drugiego semestru w roku szkolnym 2011/2012 w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II powstał Szkolny Klub Wolontariusza. Członkami klubu są uczniowie naszej szkoły z kl. I-III.

Wolontariat stwarza szansę na:

• wykorzystanie własnych umiejętności i doświadczeń,
  • rozwijanie zainteresowań,
  • zdobycie doświadczenia w nowych dziedzinach,
  • zawarcie przyjaźni,
  • zaangażowanie się w działania na rzecz społeczności lokalnej.

Udział w wolontariacie w wyniku nabytych doświadczeń pozwala sprecyzować zainteresowania, znaleźć pomysł na zawód lub studia. Wolontariat rozwija wśród młodzieży postawę otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, jest alternatywą dla konsumpcyjnego stylu życia. Podejmowana przez uczniów – wolontariuszy aktywność wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości a ponadto ma wymiar edukacyjno- wychowawczy.

• Działania wolontariuszy obejmują zadania na rzecz dwóch środowiska lokalnego (ochotnicy pomagają osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym, otaczają swoją opieką dzieci w świetlicach);
  • społeczności szkolnej - pomoc koleżeńska (uczniowie ze starszych klas pomagają w nauce młodszym).

Koordynatorem Szkolnego Klubu Wolontariuszy jest Pani Dyrektor mgr Ewa Łysień, nauczycielem opiekunem mgr Halina Dembowska.

Uczniowie deklarujący chęć pracy wolontarystycznej proszeni są o kontakt z p. H. Dembowską.

Pobierz Kodeks wolontariusza

Wolontariusze 2017/2018