Szkolny konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną z okazji Bożego Narodzenia

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU
NA „NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ/STROIK BOŻONARODZENIOWY":
  1. Organizatorami konkursu pt. „ Najpiękniejsza ozdoba świąteczna” jest Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Sulechowie

2. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie kreatywności, innowacyjności poprzez pobudzenie aktywności twórczej dzieci, kształtowanie wyobraźni plastycznej i rozwijanie zdolności manualnych.

3. Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły.

4. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie przestrzennej ozdoby świątecznej: np. stroika wieńca, choinki, zabawki na choinkę itp.

5. Uczestnik konkursu powinien wykonać pracę z trwałych, naturalnych materiałów, takich jak: orzechy, suszone owoce, szyszki, kora, igliwie, ozdoby zrobione z bibuły, papieru, nici, masy solnej, modeliny, słomy, siana, zboża, drewna, zasuszonych roślin, waty oraz elementów wykonanych samodzielnie.

6. Prace będą przyjmowane od 2 XII 2019 do 5 XII 2019 r. przez nauczyciela plastyki, nauczyciela techniki lub wychowawcę.

7. Ogłoszenie wyników nastąpi dnia 6 XII 2019

8. Organizatorzy nie zwracają uczestnikom prac biorących udział w konkursie.

9. Zwycięzców konkursu wyłoni komisja konkursowa powołana przez Radę Rodziców.

10. Jury konkursu w ocenie prac będzie stosować takie kryteria, jak: oryginalność kompozycji, estetyka wykonania, pomysłowość w wykorzystaniu materiałów naturalnych.

11. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem organizatorom prawa do nieodpłatnego wykorzystywania wizerunków autorów i ich prac konkursowych .

(Igich)