Wigilia w kl. Va i VIa

Wigilia to szczególny dzień w roku. Czas, w którym stajemy się sobie bliżsi, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia i zapominamy o przykrych chwilach. W tym roku postanowiliśmy zorganizować wspólną Wigilię. 18 grudnia do wigilijnego stołu zasiedli uczniowie klasy piątej i szóstej, pani dyrektor, nauczyciele i rodzice. Jak każe tradycja, był opłatek i życzenia, kolędy, pyszne pierogi, krokiety i barszczyk przygotowane przez rodziców, nie zabrakło też słodkości i owoców. Do uczniów przybył Mikołaj, obdarowując ich świątecznymi upominkami. Wręczaniu prezentów towarzyszył quiz bożonarodzeniowy. Każdy uczeń, odbierając podarek, musiał odpowiedzieć na wylosowane pytanie związane z tradycjami świątecznymi. Na naszych milusińskich czekała też niespodzianka przygotowana przez wychowawczynie klas w postaci losowania bonusów na lekcje matematyki i języka polskiego. Piątoklasiści będą mogli obejrzeć na zajęciach języka polskiego wybrany przez siebie film, zaś na jednej lekcji matematyki zajadać przyniesione do szkoły smakołyki. Szóstoklasiści wylosowali podpowiedź na sprawdzianie z matematyki oraz gry na lekcji polskiego. Czy los był dla uczniów łaskawy? Niektórzy twierdzili, że można było wybrać lepiej, np. pisanie kartkówki z możliwością zerkania do zeszytu czy skrócenie wybranej lekcji o 5 minut.

Na koniec uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w zabawie polegającej na naśladowaniu głosów i ruchów wylosowanych zwierząt. Jak wiemy, w noc wigilijną zwierzęta mają mówić ludzkim głosem, a my zrobiliśmy odwrotnie. Zabawa była przednia, śmiechu co niemiara.

Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie Wigilii – Paniom: Agnieszce, Lidii, Basi, obu Aniom, które zadbały o pyszne jedzenie i poświęciły swój wolny czas, by być na uroczystości. Dziękujemy też rodzicom, którzy upiekli ciasto na wigilijne spotkanie.

Wszystkim życzymy zdrowych i radosnych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Danuta Dąbrowska-Mik
Agata Erdmańska