Projekt „Cztery pory roku w mojej miejscowości” klasa I b

Projekt „Cztery pory roku w mojej miejscowości” to projekt, który pozwala kształtować poczucie przynależności do środowiska lokalnego, więzi z najbliższym środowiskiem, poznanie otoczenia i specyfiki regionu. Klasa 1 b przystąpiła do projektu w tym roku szkolnym, aby rozwijać wartości patriotyczne związane z tożsamością kultury regionalnej. Pierwszym zadaniem, które wykonała klasa był spacer jesienny po okolicy.

Kolejnym ważnym elementem realizacji zadań było poznanie zawodu dentysty i wizyta w gabinecie stomatologicznym. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się dentysta, jakich narzędzi oraz jakiego sprzętu używa podczas leczenia zębów, a przede wszystkim jak dbać o higienę jamy ustnej. Wycieczka do Zamku Książęcego w Sulechowie to kolejne zadanie, które klasa zrealizowała. Celem było poznanie historii naszego miasta dawniej i dziś, a także ważnego, zabytkowego miejsca jakim jest Zamek oraz jego tajemnice z przeszłości. Dzieci dowiedziały się z czego powstał zamek, jego okna, dlaczego na suficie są łuki, sprawdzały na mapie ważne miejsca w Sulechowie, zobaczyły salę widowiskową od zaplecza. Dzieci były pod wrażeniem, jak bardzo Sulechów się zmienił. Nie wszystkie miejsca dały się rozpoznać.