Kuchcikowo w I b

Gotowanie z dziećmi to niedocenione, a jakże wartościowe zajęcie! To nie tylko ogromna frajda i radość, ale także nauka i przełamywanie barier związanych z obawą przed niektórymi grupami żywności.W ramach Innowacji: „Kuchcikowo - Ale zdrowo!” w kl. 1b odbyły się już dwa zajęcia: w październiku i listopadzie. Mali kucharze przygotowali SAŁATKĘ JARZYNOWĄ, gdzie ćwiczyli umiejętność krojenia warzyw, mieszania i nakrywania do stołu. Natomiast w listopadzie wykonali OWOCOWE ZWIERZAKI – jeża z gruszki i winogrona oraz bananowego węża. Nie obeszło się bez podjadania i degustacji wykonanych potraw. Zajęcia dały dzieciom wiele radości i satysfakcji, a także uczą współpracy w grupie, wyrabiają umiejętności potrzebne w życiu codziennym i są świetną lekcją kulturalnego zachowania się przy stole. Mali kucharze już czekają na kolejne warsztaty.