Zajęcia z dietetykiem - klasa 1b, 2b

W piątek 24 marca 2023 r. w kl. 1B i 2B gościliśmy dietetyka, panią Magdalenę Dera z Naturhouse. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo układać swój codzienny jadłospis, jakie produkty służą naszemu zdrowiu i powinny jak najczęściej gościć na naszych talerzach, a które wręcz przeciwnie – szkodzą i powinniśmy ich unikać. Prowadząca przedstawiła również w zwięzły i zrozumiały sposób, czym jest zdrowy styl życia i co możemy zrobić, aby ograniczy u siebie ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, otyłość, itp.

Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali tego, co miała im do powiedzenia pani Magda, której bardzo serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie tych warsztatów. Wierzymy także, iż wiadomości zdobyte przez uczniów pomogą im mądrze i odpowiedzialnie kształtować własne życie, podejmując wybory, które będą miały wpływ na ich przyszłość.