Wycieczka klasy 1b

Dnia 27 marca 2023 roku uczniowie kl. Ib udali się na wycieczkę do Karczmy Taberskiej w Janowcu na zajęcia warsztatowe „Od ziarenka do bochenka”. Klasa została powitana przez ciocie Jolę po staropolsku – chlebem. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak powstaje chleb, jaka jest kultura ludowa, tradycje regionalne Ziemi Babimojskiej. Przy śpiewie, zabawach oraz tańcach regionalnych świetnie się bawiły. Gdy bochenki piekły się w piecu, uczniowie udali się na przyrodniczą ścieżkę edukacyjną w Parku w Kolesinie nad brzegiem Jeziora Wojnowskiego. Ponadto poznawały zwierzęta zagrodowe oraz korzystały z placu zabaw. Na zakończenie naszej wycieczki uczniowie poszukiwali Zajączka, który zostawił pyszne niespodzianki. Upieczone chlebki, prezenty uczniowie zabrali do domu. W znakomitych humorach, pełni szczęścia będziemy wspominać miniony dzień.