Wizyta kl. III B w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze

Wizyta kl. III B w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze

Uczniowie kl. III b wybrali się na bardzo ciekawą wycieczkę do Straży Pożarnej. Pierwszym punktem naszego zwiedzania była wizyta w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 – sala edukacyjna „Ognik”. Celem spotkania były zajęcia szkoleniowe dotyczące zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego, a także kształtowanie wiedzy i świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych i umiejętności zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia. Drugim punktem naszego spotkania była wizyta w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 przy ul. Sulechowskiej. Uczniowie zapoznali się z codzienną pracą strażaka. Dzięki życzliwości strażaków dzieci mogły obejrzeć pomieszczenia, samochody i sprzęt pożarniczy. Niebywałą atrakcją dla uczniów była możliwość pokonania toru przeszkód oraz przebywanie w wozie strażackim. Strażacy chętnie opowiadali uczniom o swojej pracy, która jest bardzo niebezpieczna ciężka i odpowiedzialna. Z wycieczki wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń i wspomnień .

Dziękujemy Pracownikom Straży Pożarnej za umożliwienie uczniom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w naszej pamięci.

Katarzyna Krzyżak