ul. 1 Maja 7 tel: 68 459 59 39 / 693 852 286

Wyd. Sport. Rok 2005/2006

Wydarzenia sportowe 2005/2006

DZIEŃ SPORTU 2006

Dnia 21 czerwca 2006 roku w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. W tym dniu uczniowie naszego Gimnazjum zebrali się, by móc zobaczyć zmagania swoich kolegów i koleżanek w poszczególnych konkurencjach. Zebranych na placu szkoły uczniów uroczyście powitała pani dyrektor Ewa Łysień i po odczytaniu przez Magdę Ceremugę krótkiej historii igrzysk olimpijskich Dzień Sportu uznała za rozpoczęty.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.30. Równolegle rozgrywane były mecze piłki siatkowej chłopców i dziewcząt oraz piłka nożna chłopców. Wszystkie mecze sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 2. Najlepsze w piłkę siatkową okazały się dziewczyny z klas III, zaraz po nich czyli na II miejscu dziewczęta z klasy I , a na III miejscu reprezentacja z klas II. W piłce siatkowej chłopców bezkonkurencyjni okazali się trzecioklasiści wygrywając z reprezentacją z klas I 2:0. W piłce nożnej najlepsi byli chłopcy z klas II , na II miejscu z klas I , a na III z klas III. Królem strzelców został Michał Walent.

Po wyłonieniu zwycięzców rozegrano mecze pomiędzy uczniami i uczennicami z klas III , a reprezantacją nauczycieli naszego Gimnazjum. Pomimo, iż były to tylko mecze towarzyskie, żadna ze stron nie odpuszczała sobie trudów tego pojedynku. Obydwa mecze zakończyły się rezultatem na korzyść dla nauczycieli! Dzień sportu zakończył się około godziny 13.

WOJEWÓDZKIE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

7 i 14 czerwca 2006 uczniowie z Gimnazjum nr 2 wzięli udział w wojewódzkich zawodach lekkoatletycznych w Zielonej Górze. Najlepiej spisała się Anna Tomczyk z klasy IIIE która zajęła IV miejsce w skoku w dal i tym samym poprawiła rekord szkoły. W tej samej konkurencji startowała również Natalia Król i zajęła VIII miejsce. Łukasz Laskowski z klasy IIIE zajął VII miejsce w pchnięciu kulą. Udział w zawodach wzięli także : Kraszewski Bartosz i Rafał Kuriata w biegu na 1500m; a w kategorii młodzików Maciej Guster w biegu na 1000m, Sara Ekert i Dawid Relich w biegu na 600m, a także Tomasz Januszkiewicz w biegu na 100m. Warto wspomnieć że Dawid także poprawił swój rekord szkoły przebiegając dystans 600 metrów w 1 minutę i 49 sekund.

BIEG KUSOCIŃSKIEGO

Tradycyjnie 1 czerwca miał miejsce w Sulechowie Bieg Uliczny im. Janusza Kusocińskiego. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 30 uczniów. Martyna Misztal pokonała wszystkie rywalki ze swojego rocznika i tym samym zajęła I miejsce, podobnie jak Rafał Kuriata. Tym którym się nie udało stanąć na podium życzymy powodzenia w przyszłym roku! ;)

MISTRZOSTWA POWIATU LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

Dnia 24 maja 2006 roku na stadionie w Sulechowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lubuskiej Olimpiady- 2005/2006 w lekkoatletyce dziewcząt i chłopców w kategorii młodzików i juniorów młodszych. Uczniowie i uczennice Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II zdobyli sporo medali ,a niektórzy poprawili rekordy naszej szkoły.

• III miejsce w biegu na 1500m - Rafał Kuriata z klasy IIIE,
  • III miejsce w skoku wzwyż - Arkadiusz Misztof z klasy IIIA.

Serdecznie gratulujemy medali i trzymamy kciuki na zawodach wojewódzkich!!!!!

II MISTRZOSTWA SZKOŁY W PŁYWANIU

II Mistrzostwa Szkoły w pływaniu odbyły się 15 marca 2006 r. na basenie "Świewoda" w Świebodzinie. W zawodach brało udział 44 uczniów z Gimnazjum nr 2 w Sulechowie. Zostały rozegrane następujące konkurencje : 25m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców, 25m stylem klasycznym oraz sztafeta 4x25m stylem dowolnym.

Wśród dziewcząt I miejsce w stylu dowolnym zajęła Magda Ceremuga; natomiast wśród chłopców najlepszy był Krystian Andrzejewski, II miejsce zajął Jan Kramarek, a III Patryk Andrzejewski. W stylu klasycznym I miejsce zajął Jan Kramarek, II - Tomasz Kramarek, a III Wojciech Chłopecki.

Zwycięzcą poszczególnych kategorii serdecznie gratulujemy!!!

TENIS STOŁOWY

Dnia 10 lutego 2006 roku odbyły się IV Mistrzostwa Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło udział 8 uczennic i 32 uczniów z naszej szkoły.

Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Natalia Król z klasy IIIE, drugie miejsce zajęła Monika Mickiewicz z klasy IIF, a trzecie były ex equo : Anna Tomczyk , Agnieszka Król, Marcjanna Kondracka.

Mistrzem Szkoły w kategorii chłopców został Jakub Wróblewski z klasy IIIE, drugie miejsce zajął Andrzej Bachorz z klasy IIIB, a trzeci był Krystian Andrzejewski z klasy IIIB.

Organizatorem przedsięwzięcia byli Agnieszka Lorenc i Jakub Pudzianowski.

Dnia 24 Stycznia 2006 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lubuskiej Olimpiady- 2005/2006 w Piłce Ręcznej dziewcząt w kategorii Gimnazjum. W zawodach startowało pięć drużyn : z Babimoistu, z Czerwińska, z Trzebiechowa i dwie z Sulechowa. Uczennice z Gimnazjum nr 2 im. J. Pawła II zajęły V miejsce.

SZACHY

Dnia 21 Stycznia.2006 r. w Cigacicach odbył się XIII Memoriał im. Stanisława Kołtuniaka, turniej szachowy grupy C . Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II pod opieką pana Zbigniewa Rymaszewskiego reprezentowało 13 uczniów ( 8 uczennic i 5 uczniów). Weronika Zielińska zajęła III miejsce i uzyskała trzecią kategorię szachową. Kamil Kraszewski zajął IV miejsce. Pięciu uczniów uzyskało IV kategorię szachową i 6 uczniów uzyskało V kategorię szachową. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

SZACHY

Dnia 10.12.2005 r. odbył się XII Memoriał im. Stanisława Kołtuniaka, turniej grupy B w Kopanicy . Uczeń naszej szkoły Michał Denyluk zdobył III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

MISTRZOSTW OŚRODKA SULECHÓW W TENISIE STOŁOWYM.

Mistrzostwa Ośrodka Sulechów w tenisie stołowym odbyły się 7. 12. 2005 r. w Hali sportowej przy ul. Piaskowej w Sulechowie. Gimnazjum nr 2 pod opieką pani mgr Stanisławy Szarłata reprezentowali uczniowie : Jakub Wróblewski z klasy IIF, Andrzej Bachorz i Krystian Andrzejewski z klasy IIIB. Po bardzo ambitnej i uczciwej walce wyżej wymienieni uczniowie zajęli V miejsce. Zawodnicy wykazali się wysoką kulturą osobistą i dużym zaangażowaniem. Godnie reprezentowali naszą szkołę.

MISTRZOSTW OŚRODKA SULECHÓW W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT

Mistrzostwa Ośrodka Sulechów w unihokeju rozegrane zostały dnia 30 listopada 2005 roku na sali gimnastycznej w Trzebiechowie. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:00 i trwały do godziny 14:00.

W zawodach brało udział 7 drużyn - 3 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców ze szkół gimnazjalnych w Sulechowie i Babimoście. Z Gimnazjum nr 2 w zawodach brały udział dwie drużyny pod opieką pani Beaty Hołowko.

Pierwsze miejsce zarówno w grupie dziewcząt, jak i chłopców zajęło Gimnazjum z Babimostu. Drugie miejsce: Gimnazjum przy Zespole Szkól w Sulechowie (dziewczęta) i Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Sulechowie (chłopcy). Trzecie miejsce: dziewczęta Gimnazjum nr 2 w Sulechowie i chłopcy z Gimnazjum przy Zespole Szkół w Sulechowie. Chłopcy z Gimnazjum nr 2 zajęli 4 miejsce.

MISTRZOSTWA OŚRODKA SULECHÓW W PIŁCE SIATKOWEJ

Dnia 18 listopada 2005 roku w hali sportowej Uczniowskiego Klubu Sportowego "Trójka" odbyły się Mistrzostwa Ośrodka Sulechów Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. Uczniowie i uczennice Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II zajęli II miejsce.

GIMNAZJADA OŚRODKA SULECHÓW W SZACHACH.

Odbyła się 10.11.2005 r w Sulechowskim Domu Kultury. Gimnazjum nr 2 reprezentowali: Manuela Rudnicka, Dominik Gorobika, Michał Danyluk, Zbigniew Nowotnik. Zajęli III miejsce!

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ Z OKAZJI NADANIA GIMNAZJUM NR 8 W ZIELONEJ GÓRZE IM. JANA PAWŁA II

Turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców z okazji nadania Gimnazjum nr 8 w Zielonej Górze im. Jana Pawła II pod patronatem Komendy miejskiej policji w ramach akcji "Bezpieczne miasto" odbył się na boiskach Gimnazjum nr 8 w Zielonej Górze dnia 19.10.2005 roku. Uczestnikami tej imprezy były zaproszone grupy młodzieży ze szkół gimnazjalnych, których patronem jest Jan Paweł II : Gimnazjum nr 2 w Sulechowie, Gimnazjum w Świdnicy i Gimnazjum nr 8 z Zielonej Góry oraz ich nauczyciele z wychowania fizycznego.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 10 : 00 i trwały do godziny 13 : 00.W turnieju brało udział 8 drużyn (4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców). Z Gimnazjum nr 2 w Sulechowie w turnieju uczestniczyło 21 uczniów (9 dziewczyn i 12 chłopców) pod opieką pani Beaty Hołowko i Mirosława Sobolewskiego. Zawody przebiegały w miłej i emocjonującej atmosferze. Po zaciętych zmaganiach wyłoniono zwycięzcę.