Mikołajki w klasie IVa

Na 6 grudnia czeka każde dziecko. W tym dniu naszych milusińskich odwiedza Mikołaj. Uczniowie kl. IVa z niecierpliwością czekali na siwobrodego gościa w czerwonym ubraniu. I doczekali się! Mikołaj wraz ze swoimi pomocnicami zawitał do nas na lekcji języka polskiego. Obdarował uczniów czekoladowymi smakołykami. Wizytę długo oczekiwanego gościa uwieczniliśmy na wspólnym zdjęciu pod tablicą z piękną mikołajkową gazetką wykonaną przez uczennice naszej klasy: Marysię, Jagodę, Weronikę i Maję. Warto podkreślić bardzo ciekawy pomysł oryginalnego kalendarza adwentowego w formie… skarpetek dla każdego ucznia i wychowawczyni ze słodkim upominkiem w środku. Co dzień kolejni uczniowie wyciągają ze swojej skarpetki słodką niespodziankę. I tak będzie aż do świąt. Wielkie brawa za świetny pomysł i wykonanie!

Po pożegnaniu Mikołaja rozbrykana gromadka z klasy IVa nie bardzo miała chęć na naukę. Wszak gość z Laponii już był, upominki zostały rozdane i częściowo po cichu zjedzone, więc można sobie było pozwolić na chwilowe rozluźnienie dyscypliny. Mały rozgardiasz nie trwał jednak długo. Pani przypomniała, że święta za pasem i Mikołaj wraz z Gwiazdorem znów będą mieli pełne ręce roboty. Trzeba im podpowiedzieć, co chcielibyśmy znaleźć pod choinką. W dalszej części lekcji uczniowie pisali listy do Mikołaja. Mamy nadzieję, że dotrą one na czas do adresata i znajdziemy wymarzone prezenty pod świątecznym drzewkiem.

wychowawca kl. IVa
Danuta Dąbrowska