Magiczne wzorki, czyli Plickers - lekcja matematyki w kl. VI

O tym że quizy są świetnym sposobem urozmaicenia lekcji, nie trzeba nikogo przekonywać. Quiz wprowadzony w odpowiednim momencie zajęć może zachęcać do poznania nowego materiału lub go podsumowywać, może być metodą poznania uczniów i ich umiejętności, dobrze funkcjonuje również jako szybki sprawdzian wiadomości.

W klasie 6 na lekcjach matematyki zaczęliśmy stosować magiczne wzorki, czyli Plickers. Plickers to aplikacja, dzięki której możemy przeprowadzić szybką sondę w klasie, krótki test lub sprawdzić wiedzę uczniów po przeprowadzonej lekcji. Wykorzystując to narzędzie można zebrać informacje od uczniów poprzez skanowanie kart Plickers - z zakodowanymi odpowiedziami a,b,c,d.

Aplikacja ta ma ogromną zaletę, do jej wykorzystania nasi uczniowie nie potrzebują żadnych urządzeń elektronicznych. Wystarczy smartfon lub tablet z dostępem do internetu dla nauczyciela i wydrukowane specjalne kody kreskowe dla uczniów. Uczniowie bardzo entuzjastycznie zareagowali na pojawienie się aplikacji plickers, z zaangażowaniem udzielali odpowiedzi.

Plikers będzie stosowany na lekcjach matematyki coraz częściej.