Mega Misja klasy 2a - zadanie 1

Zaczynamy. Zadanie pierwsze!

Przygotowaliśmy wszystkie potrzebne materiały do realizacji pierwszego zadania. Następnie podzieliśmy się na grupy 4-5 osobowe. W grupach dzieci zastosowały burzę mózgów i zapisywały swoje pomysły. Uczniowie zapisywali pytania dotyczące żółwia, wcześniej same go rysowały. Dowiedziały się jakie są źródła informacji i dopasowały je do odpowiednich pytań, by wiedzieć gdzie szukać informacji na dany temat. Końcowym etapem było narysowanie sylwetki ucznia i symboli źródeł informacji z jakich to dana grupa dzieci potrafi korzystać. W ostatnim etapie wystąpiła pogadanka nt. " Czy samemu można korzystać z wszystkich źródeł informacji?" Dzieci porozmawiały i odpowiedziały na te problemowe pytanie. Uczniom bardzo podoba się przygoda z zadaniem z Mega Misji. Wykazały się dużym zainteresowaniem, chętnie pracowały w grupach i przy tablicy. Były zadowolone, roześmiane i zaciekawione. Mówiły, że od dzisiaj będą korzystać chętniej z innych źródeł informacji. Wiedzą, że nie z każdego źródła otrzymają daną informację.

Małgorzata Andrzejewska