„Szlakiem Wiewiórki" - wycieczka kl. 1b i 2b

W dniu 25 września bieżącego roku dzieci z klasy IB i IIB wzięły udział w wycieczce przyrodniczej. W towarzystwie pani Anny Godlewskej – Kiewlicz z Nadleśnictwa Sulechów, spacerowały leśną ścieżką edukacyjną pn. „Szlakiem Wiewiórki” w pobliżu miejscowości Klępsk. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy o tematyce leśnej. Uczniowie odwiedzili liczne przystanki edukacyjne z profesjonalną infrastrukturą, która umożliwiła im odpoczynek na łonie natury, dała możliwość uzyskania wiedzy z zakresu pracy leśnika oraz życia roślin i zwierząt. Zwieńczeniem wycieczki po lesie był pobyt w wiacie edukacyjnej pn. "Pod Buczyną", gdzie Mali Przyrodnicy mieli możliwość zapoznania się z wizerunkami ptaków, tropami zwierząt, galerią drzew leśnych, tablicami edukacyjnymi, a w końcu odpocząć oraz wygrzać się przy ognisku, zajadając się pysznymi, pieczonymi kiełbaskami, przy akompaniamencie śpiewu licznych gatunków ptaków.

Martyna Siemaszko