Mega Misja klasy 2a - zadanie 3

Zadanie: Zielnik Profesora Florka - porządkowanie informacji

Stworzenie kompletnego zielnika Profesora Florka

Nauczyciel przed lekcją przygotował potrzebne materiały takie jak: różne kwiaty, nasiona i liście. Na wstępie uczniowie obejrzeli film dydaktyczny w roli głównej z Julką, Kubą i psotnikiem. Wspólnie postanowiliśmy wykonać zadanie. Zadaniem było porządkowanie hasłem w encyklopedii EnIn. Co wypadło z zielnika i jak to posegregować? Nauczyciel zapytał od czego należy zacząć segregowanie roślin. Uczniowie wymienili rośliny, które zostały wystawione przed nimi. Pierwszy etap pracy został zakończony. Następnie zabraliśmy się za układanie według kategorii każdego gatunku roślin zebranych w klasie. Dzieci zwróciły uwagę, że nie wszystkie rzeczy nadawały się do utworzonych zbiorów, a rośliny przyporządkowali do mniejszych grup np. według rodzaju płatków lub wielkości. Na koniec zajęć dzieci przedstawiły swoje zielniki - 3 grupy. Zielniki zostały połączone wstążką i trafiły do klasowej biblioteczki, gdzie można z nich korzystać na każdego dnia! Mamy nadzieję, ze kolejny raz pomogliśmy Kubie i Julce!

Zajęcia poprowadziła Małgorzata Andrzejewska