Jesienna wycieczka do Klępska

O tym, jak pięknie jest w lesie jesienią, przekonali się uczniowie klas V i VI, którzy 4 listopada wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami wybrali się na pieszą wycieczkę do Klępska. Ścieżką dydaktyczną poprowadził nas przewodnik, wspaniały w swojej roli Pan Tadeusz Czwałga, który odkrywał przed uczestnikami wyprawy tajemnice przyrody. Mimo kaprysów pogody, na początku wycieczki mżył deszczyk, las zachwycał jesienną paletą barw. Nie poskąpił też swojego bogactwa w postaci grzybów, które pojawiły się na trasie naszej wędrówki pieczołowicie zbierane przez Eryka i jego kolegów na pyszną zupę grzybową. Przy leśniczówce w Klępsku pracownicy nadleśnictwa przygotowali nam ognisko. Po długim marszu apetyty dopisywały. Upieczone nad ogniem kiełbaski, pianki i chleb znikały w mgnieniu oka. Po posiłku i krótkim odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną. Wczesnym popołudniem zmęczeni, ale pełni wrażeń dotarliśmy do Sulechowa.

Danuta Dąbrowska- Mik
Agata Erdmańska