Mega Misja klasy 2a - zadanie 8

Nauczyciel przeprowadził pogadankę o ulubionych programach telewizyjnych dzieci i ich członków rodziny. Uczniowie opowiadali, dlaczego oglądają telewizję. Uznali, że jest to dla nich rozrywka i mogą się z niej dowiedzieć istotnych rzeczy. Dzieci otrzymały zielone i żółte światła. Nauczyciel powiedział, że uczniowie wysłuchają informacji o ich rówieśnikach. Zadaniem dzieci było zdecydowanie, w jakim celu Franek, Basia, Magda i Antek oglądają telewizję ­- by się rozerwać/dobrze bawić;czy czegoś się dowiedzieć/nauczyć. Dzieci podnosiły np. żółte światła, jeśli ich kolega/ koleżanka ogląda telewizję dla rozrywki/ zabawy, a np. zielone, gdy nauczyciel odczyta zdania mówiące o oglądaniu telewizji dla wiedzy/nauki/informacji. Zdania: „Franek przed snem ogląda bajkę na dobranoc.", „Basia chce się dowiedzieć z programu przyrodniczego, jak wygląda słoń.", „Magda w każdy piątek siada z rodziną przed telewizorem, żeby obejrzeć talent show.", „Antek po obejrzeniu programu „Jak to zrobić?,wie już jak naprawić rower." Zadawaj pytanie: W jakim celu Franek(Basia, Magda, Antek) ogląda telewizję? W drugiej części zajęć nauczyciel podzielił uczniów na dwie grupy. Pierwsza miała za zadanie odegrać scenkę dotyczącą talent show. Drugi zespół przedstawił program informacyjny. Ta część mega misji podobała się najbardziej. Każdy mógł się wcielić w jakąś rolę np. prezenterki pogody, gościa specjalnego, prowadzącego, tancerza, piosenkarza, członków jury itp. Na koniec dzieci opowiadały jakie odczuwają emocje dotyczące poszczególnych programów.