Klasa II B ćwiczy tabliczkę mnożenia poprzez budowanie matematycznych wież

Wczesna nauka matematyki musi być połączona z odkrywaniem świata, doświadczaniem, eksperymentowaniem, nie powinna być żmudnym procesem nauki na pamięć. Niezmiernie ważne jest, by w naukę włączyć jak najwięcej zmysłów. Dziecko najlepiej poznaje świat, gdy ma możliwość go dotknąć i poczuć. Będzie mogło ono za pomocą konkretu, a nie abstrakcji zrozumieć różnicę. Najlepiej i najłatwiej zrobić to w formie zabawy, ponieważ mózg młodego człowieka funkcjonuje dobrze, gdy się jednocześnie bawi i uczy.
Uczniowie klasy II B ćwiczą tabliczkę mnożenia poprzez budowanie kolorowych wież, dzięki temu odkrywają przemienność mnożenia, ćwiczą zastępowanie mnożenia za pomocą dodawania i odwrotnie. Szukają własnej drogi dojścia do rozwiązania zadania, dzięki czemu uczą się samodzielnie myśleć i rozwiązywać problemy.
Martyna Siemaszko