Zadanie dla chętnych uczniów - zajęcia świetlicowe

Wiosna a wraz z nią mnóstwo pszczół, motyli, biedronek, żabek. Rozpoczynając wiosenny czas chcemy, abyście zobaczyli, co można fajnego wyczarować z 6 kółek.

Pszczoła – praca plastyczna

Do naszej pracy plastycznej potrzebujemy:

• 3 żółte kółka,
  • 2 czarne kółka,
  • jedno w kolorze białym lub innym jasnym,
  • nożyczki,
  • klej,
  • czerwony flamaster,
  • oczy,
  • wyciorek lub kawałek papieru na wycięcie czółek.

Pracę zaczynamy od przyklejenia naprzemiennie kółek, zaczynając od żółtego. Po przyklejeniu drugiego żółtego kółka warto w tym momencie wkleić skrzydełka stworzone z przecięcia kółka w jasnym kolorze. Na samym końcu doklejamy oczy, czółka i rysujemy uśmiech. Z wiosną wszystko budzi się do życia, więc zachęcamy Was do wykonania takiej pracy indywidualnie.

Można tez wykonać pszczołę z rolek po papierze toaletowym.

Najciekawsze prace będzie można podziwiać na stronie naszej szkoły. Termin nadsyłania prac: od 08 - 17 kwietnia 2020 roku. Prace, w formie zdjęcia, można przesyłać za pomocą Librusa (na adres: Świetlica Pod), na platformę Teams lub na maila: michaliss@op.pl

Iwona Chlebek i Magdalena Morawińska