Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych w grono czytelników. Znajomość liter i umiejętność czytania daje uczniom możliwość samodzielnego korzystania z biblioteki szkolnej i jej czytelniczych zasobów, co wpływa na ich wszechstronny rozwój, rozwijanie pasji i zainteresowań.

Zanim uczniowie złożyli uroczystą przysięgę zostali zaznajomieni z pomieszczeniami biblioteki, zasadami w nich obowiązującymi, regulaminem wypożyczeń i korzystania z czytelni. Uczniowie na koniec otrzymali Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej: „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w rożnych grupach wiekowych. Kampania realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Katarzyna Wachowska

Magda Morawińska