Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju (ESDW) to inicjatywa
ogólnoeuropejska trwająca od 20 do 26 września br., mająca na celu zwiększenie widoczności działań, projektów i wydarzeń promujących zrównoważony rozwój. Cele Zrównoważonego Rozwoju to mapa rozwoju świata zaakceptowana przez wszystkie Państwa ONZ do 2030

roku. Globalne cele mają przyczynić się do likwidacji ubóstwa i głodu, ograniczenia dyskryminacji czy nietolerancji, przeciwdziałania zmianom klimatu, ochrony różnorodności biologicznej oraz zapewnienia, by na kwestie wody, energetyki czy infrastruktury patrzeć przez pryzmat dobra społeczeństwa, środowiska i gospodarki.

Tegoroczna edycja umożliwia udział projektów rozpoczynających się już od 18 września i trwających do 8 października 2021 roku.

W przedsięwzięcie zaangażowała się również nasza szkoła. Uczniowie klasy ósmej mieli okazje gościć na zajęciach specjalistę ds. hodowli lasu i edukacji leśnej panią Annę Godlewską-Kiewlicz, która zaprezentowała główne założenia zrównoważonego rozwoju.

Hasłem przewodnim spotkania była myśl Antoine de Saint Exuperiego „Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci”.

Katarzyna Fudala