Przyjaciele Zippiego w kl. II B

Przyjaciele Zippiego w kl. II B

Uczniowie klasy II B rozpoczęli projekt „Przyjaciele Zippiego". Program został zbudowany na założeniu, iż małe dzieci można nauczyć radzenia sobie z problemami i trudnościami, dzięki czemu będą lepiej funkcjonowały w młodości i w życiu dorosłym, korzystając z tych umiejętności. W ramach 24 spotkań dzieci będą uczyć się jak radzić sobie ze zmianami i wyzwaniami, jak rozwiązywać konflikty i dobrze funkcjonować w grupie. Realizując zajęcia, nie podajemy gotowych rozwiązań, nie mówimy dzieciom, co mają robić, ani: "To rozwiązanie jest dobre a tamto złe". Przeciwnie, zachęcamy dzieci do analizowania sytuacji życiowych i zastanawiania się nad możliwościami postępowania w tych sytuacjach. Przyjaciele Zippiego pokazują również jak ważna jest rozmowa z innymi, kiedy odczuwamy smutek lub złość, jak również jak ważne jest słuchanie innych, kiedy oni przeżywają trudne chwile. Uczniom podczas zajęć towarzyszy patyczak Zippi wykonany przy pomocy rodziców.

Katarzyna Krzyżak