Wycieczka szkolna

18 października uczniowie klasy 1b i 3b wzięli udział w wycieczce przyrodniczej. W towarzystwie pana leśniczego spacerowali leśną ścieżką edukacyjną w pobliżu miejscowości Klępsk. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy o tematyce leśnej. Uczniowie odwiedzili przystanki edukacyjne, które dały im możliwość relaksu, odpoczynku, a także poznali pracę leśnika, oraz zdobyli podstawową wiedzę dotyczącą życia roślin i zwierząt. Podczas spaceru poznawaliśmy las różnymi zmysłami. Rozpoznawaliśmy grzyby, drzewa i krzewy leśne, warstwy lasu. Po zakończonym spacerze dzieci obejrzały krótki film edukacyjny pt. „Las i jego mieszkańcy”. Miłym akcentem pod koniec wspólnej wyprawy było ognisko i pieczenie kiełbasek na pożegnanie lata i powitanie kolorowej jesieni.

Aleksandra Jońska
Martyna Siemaszko