,,Szkoła Pamięta” - klasa Vb

Uczniowie klasy Vb wraz wychowawcą włączyli się do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła Pamięta”, której celem jest upamiętnienie postaci i wydarzeń ważnych dla Polski.

W ramach realizacji godziny wychowawczej obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą miejsc pamięci w Sulechowie i okolicach. Znajomość Ojczyzny i jej dziejów jest zarówno obowiązkiem jak i wartością, którą ciągle, na nowo, należy odkrywać. Odnajdywanie owej wartości jest chlubnym kontynuowaniem naszej tradycji, która będąc wierna narodowej spuściźnie, przekazuje solidną wiedzę, kształtuje świadomość narodową i obywatelską, szacunek dla dobra wspólnego jakim jest dziedzictwo wspólnoty narodowej i państwowej zbudowanej w minionych stuleciach, a co za tym idzie - wychowuje w poczuciu patriotyzmu. Tę tradycję mamy dziś chronić i przekazać następnym pokoleniom.

Była to prawdziwa lekcja historii, kształtująca patriotyczną postawę u uczniów, którzy poczuli prawdziwą więź ze swoją „małą Ojczyzną”, jaką jest Sulechów.